Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września jest ważnym dniem dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Dzieci z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września 2020 r. od nadmuchiwania kolorowych baloników, które zostały wykorzystane do wspólnych zabaw integracyjnych. Największą atrakcją tego dnia było spotkanie z bohaterem filmu animowanego – Minionkiem, który wszystkich rozbawił i porwał do tańca. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o świetnej zabawie.

Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia i to nie tylko od święta.

Paulina Makowska

Skip to content