V Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

19 stycznia 2021 r. w Katolickim Publicznym Przedszkolu „Pod Aniołem Stróżem” odbyło się rozstrzygnięcie V Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi”. Tegoroczna edycja z racji panującej pandemii odbyła się w formie online. Mimo nietypowej formy nie zabrakło chętnych do kultywowania jednego z najpiękniejszych polskich zwyczajów.

Głównym celem konkursu było promowanie młodych talentów, integracja środowisk przedszkolnych, podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd oraz poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych. Konkurs adresowany był do dzieci w wieku przedszkolnym z Włocławka i okolic. Uczestnicy zostali podzieleni  na trzy grupy: 4, 5 i 6-latki. Mali artyści zaprezentowali tradycyjne, wszystkim znane kolędy oraz pastorałki w formie nagrań.

Reprezentantów przedszkoli  oceniało jury w składzie:

mgr Tomasz Centkowski – nauczyciel rytmiki oraz muzyki
mgr Agnieszka Iwan  – wychowawca świetlicy szkolnej
mgr Joanna Filińska  – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Jury brało pod uwagę przede wszystkim: wybór odpowiedniego repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu i melodii, czystość i poprawność wykonania (walory wokalne, poczucie rytmu) oraz ogólne wrażenia artystyczne.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

4-latki:

I miejsce – Justyna Nowakowska – Przedszkole Samorządowe z Odziałem Integracyjnym w Lubrańcu

II miejsce – Julia Frontczak – Przedszkole Akademickie przy Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku

III miejsce – Karolina Fechner – Katolickie Publiczne Przedszkole „Pod Aniołem Stróżem” we Włocławku

5-latki:

I miejsce – Nela Retecka – Katolickie Publiczne Przedszkole „Pod Aniołem Stróżem” we Włocławku

II miejsce – Zuzanna Kwiatkowska – Przedszkole Niepubliczne w Choceniu

III miejsce – Anna Jaskólska  – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Bądkowie

6-latki:

I miejsce – Jędrzej Rawski – Przedszkole Niepubliczne „Mali Odkrywcy” w Osięcinach

II miejsce – Lena Rolirad – Przedszkole Samorządowe w Lubaniu

III miejsce – Zuzanna Luczkowska – Publiczne Przedszkole nr 30 „Tęczowa Wyspa” we Włocławku

Dziękujemy wszystkim małym wykonawcom i opiekunom za profesjonalne przygotowanie uczestników. Zwycięzcom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału już za rok! Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursów odbędą się w tradycyjnej formie.

Paulina Makowska

Skip to content