Inspiracje graficzne – “Ex libris”

Lekcje plastyki z zakresu grafiki stanowiły dla uczniów klas szóstych inspirujące wyzwanie. Uczniowie wykazywali się wysokim poziomem kreatywności i zaangażowania. Jednym z zadań  było  zaprojektowanie “ekslibris”, czyli  oznaczenie graficzne, własności swoich książek. Kluczowym elementem wykonania tego zadania było uwypuklenie swoich zainteresowań.

Należy dodać, że wyraz „ekslibris” pochodzi od łacińskich słów “ex libris” – w domyśle „z książek czyichś”,  wskazując na umiłowanie książki oraz więź między książką a jej właścicielem. Warto zauważyć, że wykonanie tego typu prac jest nie tylko wyrazem artystycznym, ale może również zachęcać do czytania książek oraz tworzenia własnej biblioteki, która w dzisiejszej dobie powszechnej cyfryzacji, odchodzi powoli w zapomnienie. Zapraszamy do zapoznania się z  e-wystawą, na której zostały zaprezentowane miniaturowe dzieła sztuki naszych Młodych Artystów.

W świat inspiracji graficznych wprowadziła uczniów Bożena Sobierajska – nauczyciel plastyki.

 

Skip to content