Międzynarodowy Dzień Pizzy

W roku 2021 Międzynarodowy Dzień Pizzy przypada na 9 lutego. Pizza, czyli płaski placek z ciasta drożdżowego, z sosem pomidorowym, serem i dodatkiem ziół to jedno z najbardziej lubianych dań na świecie. Wielu z nas dałoby się nieraz pokroić za kawałek pizzy, nic więc dziwnego, że ten okrągły przysmak doczekał się swojego święta. Codziennie bowiem sprzedawanych jest na świecie ok. 13 milionów pudełek pizzy. Włoski przysmak dawniej był znany jako posiłek ubogich. Splot różnych zdarzeń doprowadził go na królewskie stoły, a stamtąd do masowego obiegu i na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dziękujemy p. Joannie Filińskiej za zamówienie pizzy .

Dzieci uwielbiają przebieranki, a karnawał to dla nich wspaniały okres. Również tego samego dnia w wielu klasach odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci zachwyciły zebranych  swoimi pięknymi strojami. Były księżniczki, królewny,   motylki, postaci z gier komputerowych, kowboje, policjanci, kotki, smoki itp. Niezapomniane chwile podczas zabawy  uwiecznił  fotograf, robiąc bawiącym się dzieciom zdjęcia, a niezawodni rodzice przygotowali  smakowity  poczęstunek. Nad całością czuwały wychowawczynie klas młodszych.

Kamila Kurdubska

Skip to content