Jan Jóźwiak w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Podstawowych

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej dla szkół podstawowych, organizowana przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundację “Nauka i Wiedza”, w roku szkolnym 2020/2021 odbywa się po raz pierwszy. W inauguracyjnym etapie udział wzięło blisko pięć tysięcy uczniów szkół podstawowych z całej Polski, a do zawodów na poziomie rejonowym zakwalifikowano dokładnie 788 z nich. Wśród uczniów, którzy pokonali pierwszą przeszkodę w tym nowatorskim i, jak się okazało, niezwykle trudnym konkursie, jest przygotowujący się pod moją opieką Jan Jóźwiak z klasy 8b.

W pierwszym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół podstawowych uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami bazującymi wprawdzie na podstawie programowej z chemii, ale okazały się one nadspodziewanie wymagające i nietypowe. Co więcej, w niektórych z nich za nieprawidłową odpowiedź punkty były odejmowane, zatem można było zakończyć zmagania z ujemnym kontem punktowym. Jan Jóźwiak spisał się świetnie zdobywając 16 punktów na 31 możliwych, wyprzedzając prawie 4500 innych uczniów i awansując do etapu rejonowego, który zaplanowano na 26 marca także zdalnie.

Jankowi serdecznie gratuluję i już niedługo zaczynamy wspólne przygotowania do dalszej, niełatwej, ale jakże ekscytującej rywalizacji!

Konrad Trokowski

 

Skip to content