Dzień Kobiet w Małym Długoszu

Dzień 8 marca 2021 r. był dla nas dniem świątecznym, w Małym Długoszu obchodziliśmy Dzień Kobiet. To wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet, zarówno tych małych, jak i tych dużych, spowodował, że na każdej twarzy gościł dziś uśmiech i zadowolenie. Warto nadmienić, że jest to idealna okazja do kształtowania u chłopców postawy uprzejmości wobec pań i koleżanek. Chłopcy przywitali dziś dziewczynki pięknymi życzeniami:
“Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. I pierwszy promień bliskiej wiosny. Dzień bez kłopotów i bez trosk. Dużo radości. Dla mamy, pani, dla dziewczynek, w domu, w przedszkolu, na wycieczce. Każdego dnia dobry uczynek – To jest od chłopców upominek.” (Zbigniew Jeżyna)
Nauczyciele prowadzący dziś zajęcia wprowadzili dzieci w radosną atmosferę. Dziewczynki pojawiły się w uroczystych strojach, ubrane były w piękne sukienki, wyglądały dziś niezwykle. Chłopcy dorównywali dziewczynkom eleganckim strojem i ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nasi mali dżentelmeni wręczyli dziewczynkom upominki z okazji tego ważnego święta. Wszystkie kobiety te małe i te duże otrzymały dziś prezenty i życzenia. W każdej sali słychać było dźwięk muzyki, odbył się także poczęstunek dla wszystkich dzieci. Nasze przedszkolaki wykonały również z okazji tego święta ciekawe, twórcze prace plastyczne.

Agnieszka Janiak

Skip to content