Zbudować świat bardziej sprawiedliwy i zdrowszy dla wszystkich

„Wszyscy, a przede wszystkim osoby najsłabsze potrzebują pomocy. Jedynie razem możemy zbudować bardziej sprawiedliwy i zdrowszy świat. Wszyscy jesteśmy wezwani do przeciwstawienia się pandemii, a szczepionki stanowią podstawowe narzędzie w tej walce”.

Papież Franciszek

 

Każdego roku, od 1950 r., w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia, obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Corocznie motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla ważny obszar problemów istniejących w sferze zdrowia publicznego na świecie.

W 2021 roku hasłem Światowego Dnia Zdrowia było:Zbudować świat bardziej sprawiedliwy i zdrowszy dla wszystkich”. Uczniowie w ramach lekcji plastyki, pod kierunkiem pani Bożeny Sobierajskiej, wykonali plakaty dotyczące tej tematyki, które zostały poprzedzone prezentacją oraz konstruktywną dyskusją nt. dbania o zdrowie oraz stosowania się do wydanych zaleceń w czasie pandemii. Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów na e-wystawie.

Bożena Sobierajska

Skip to content