Artystycznie o śniadaniu

Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu,
powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.

Leonardo da Vinci

Uczniowie podczas lekcji plastyki pod kierunkiem pani Bożeny Sobierajskiej, techniką fotokolażu, czyli układu elementów w którym przeważają fotografie w formie papierowych odbitek, stworzyli prace plastyczne o tematyce “Ulubione śniadanie”. Wykonanie prac plastycznych poprzedziła pogadanka na temat prawidłowego odżywiania.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki oraz lepiej koncentrują się podczas lekcji. To najlepszy sposób na pozytywny start w nowy dzień. Wykonanie prac plastycznych z pewnością przyczyniło się do zwiększenia zainteresowania uczniów rolą śniadania w przebiegu procesu prawidłowego żywienia. Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów na e-wystawie.

Bożena Sobierajska

 

Skip to content