XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny

W dniu 18 kwietnia 2021 r. (III Niedziela Wielkanocna) został zainaugurowany XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35).

Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.

Tegoroczne obchody rozpoczął Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury jest Ewangelia według św. Marka.

Tydzień ten jest przypomnieniem, że Biblia dla każdego chrześcijanina jest źródłem wiedzy o Bogu. Biblia jest lekturą z najwyższej półki, dlatego nie pozwólmy, by leżała tam jako eksponat. Zachęcam, by każdy z nas poświęcił choć kilka minut na przeczytanie wybranego fragmentu Pisma Świętego nie tylko w tygodniu biblijnym. Niech lektura Pisma Świętego umacnia naszą wiarę, poszerza wiedzę a Słowo Boże prowadzi nas w codzienności.

s. Dorota Góźdź

Skip to content