Artystycznie dla Polski

„Tworzę przez cały rok” to cykl lekcji plastyki dla uczniów szkoły podstawowej, gdzie w praktyce stosują poznane techniki plastyczne. Zbliżająca się 230. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja była wyjątkową okazją uczczenia w formie artystycznej tak wyjątkowej rocznicy dla naszej Ojczyzny.

Uczniowie wykonując swoje dzieła plastyczne, pod kierunkiem pani Bożeny Sobierajskiej, wyrazili swoją miłość do Ojczyzny, dumę wypływającą z faktu, że są Polakami oraz radość wynikającą z możliwości celebrowania tak podniosłych dla Polski wydarzeń. Każde zajęcia zostały ubogacone informacją historyczną, która wprowadzała w wyjątkowy nastrój świętowania. Inspiracją do działań twórczych uczniów była także postać Jana Matejki. Stworzona przez niego synteza dziejów narodowych na zawsze wpisała się w kanon wiedzy historycznej i patriotycznego wychowania kolejnych pokoleń Polaków.

Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów na e-wystawie.

Bożena Sobierajska

Skip to content