W hołdzie Wielkiemu Świętemu – Janowi Pawłowi II, naszemu rodakowi, w 101. rocznicę urodzin

„Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych”.

św. Jan Paweł II

W darze św. Janowi Pawłowi II – z okazji 101. rocznicy urodzin – uczniowie, podczas zdalnych lekcji plastyki, wykonali prace plastyczne. Klasy czwarte wykonały ornamenty w których umieszczone zostały wybrane myśli Jana Pawła II, uczniowie klas szóstych kompozycje kwiatowe w stylu secesyjnym, natomiast klasy siódme portret św. Jana Pawła II. Ponadto, dla społeczności szkolnej na holu szkoły przygotowano wystawę okolicznościową dla św. Jana Pawła II.

Uczniowie w ten sposób uczcili 101. rocznicę urodzin papieża Polaka. Wykonane dzieła z pewnością przyczyniły się do poszerzenia i utrwalenia wiadomości uczniów o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II, a także pozwoliły rozwinąć zdolności plastyczne i rozbudzić kreatywność. Wszystkie prace zasługują na ogromne uznanie, gdyż w ich wykonanie młodzież włożyła całe swoje serce. Zapraszamy do obejrzenia e- wystawy.

Bożena Sobierajska

Skip to content