Komunia Święta trzecioklasistów

W sobotę 15.05.2021 r. uczniowie klas III naszej szkoły przeżywali niezwykłą uroczystość – po raz pierwszy przyjęli Chrystusa w Komunii Świętej do swoich serc. Uroczystość ta odbyła się we włocławskiej katedrze. Dzieci przystąpiły do tego sakramentu w trzech grupach: klasa III a o godz. 10:00, klasa III b – o 12:00, a klasa III c – o 14:00. Wszystkim komunijnym mszom przewodniczył proboszcz katedry ks. prałat Michał Krygier, który koncelebrował uroczystość razem z ks. dyrektorem Jackiem Kędzierskim i ks. wicedyrektorem Sebastianem Tomczakiem oraz księżmi gośćmi. W uroczystości uczestniczyli również wychowawcy klas III: Urszula Bordyn, Joanna Filińska-Woźniak oraz Mirella Kwiatkowska. 

Dzieci w odświętnych strojach w obecności swoich rodziców oraz bliskich z wielkim przejęciem i zaangażowaniem uczestniczyły w szczególnej dla nich mszy, w której po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą. Nasi uczniowie wykazali się doskonałą umiejętnością czytania, śpiewu, recytacji oraz tańca podczas wszystkich części tej uroczystości. Zaangażowani byli również rodzice, którzy prosili o udzielenie Komunii swoim dzieciom, zapewniając o dobrym przygotowaniu pociech do przyjęcia sakramentu oraz złożyli dar ołtarza w postaci odnowionego trybularza, który używany był 30 lat temu przez św. Jana Pawła II w czasie wizyty we włocławskiej katedrze.

Dzieci dzień wcześniej przystąpiły do sakramentu pokuty, aby przygotować swoje serca na przyjście wyjątkowego Gościa – Jezusa Chrystusa. To ważne wydarzenie trzecioklasiści przeżyli z wielką radością, powagą i przejęciem.

Życzymy, aby to nowe i piękne doświadczenie było początkiem pogłębionej przyjaźni z Chrystusem i okazją do umocnienia wiary w rodzinie.

s. Paulina Bursiewicz

Skip to content