Drugi dzień egzaminu ósmoklasisty – matematyka

Drugi dzień egzaminu ósmoklasisty był dla uczniów wyzwaniem, gdyż musieli stawić czoła królowej nauk, jaką jest  matematyka. Doskonale wiemy, że to przedmiot trudny i wymagający często nieszablonowego myślenia oraz kreatywności. Dziś, 26 maja, w Dzień Matki uczniowie pod salami grzecznie wyczekiwali w ciszy i skupieniu chwili rozdania arkuszy egzaminacyjnych oraz możliwości przystąpienia do rozwiązywania zadań.

Egzamin z matematyki trwa 100 minut, a dla osób z dostosowaniem jest wydłużony do 150 minut. Pierwsze osoby wychodziły już po godzinie. Wydawałoby się, że zadania były trudne i niedostępne. Jednak wszyscy ósmoklasiści byli uśmiechnięci, zadowoleni i rozbawieni spostrzeżeniem, że tegoroczny egzamin był dla nich prosty. W końcu przygotowywali się do niego skrupulatnie przez cały rok!

W części matematycznej uczniowie zmagali się z piętnastoma zadaniami zamkniętymi i czterema zadaniami otwartymi, których rozwiązania należało odpowiednio rozpisać w arkuszu egzaminacyjnym.

Cieszymy się bardzo, że dla Długoszaków egzamin z matematyki nie był trudny i życzymy im, aby po otrzymaniu wyników byli tak samo zadowoleni jak po wyjściu z sali po zakończeniu dzisiejszej części zmagań egzaminacyjnych.

Powodzenia jutro na języku nowożytnym!

Skip to content