Warsztaty z hortiterapii

W dniach od 18 do 25 maja 2021 r. w naszej szkole odbywały się Warsztaty z hortiterapii.

Hortiterapia to nic innego jak terapia ogrodnicza, która wykorzystuje kontakt z przyrodą w celach poprawienia formy fizycznej i psychicznej człowieka. Pozwala ona na wyciszenie i poukładanie myśli poprzez konieczność skupienia się na pracy, która sprawia przyjemność i relaksuje. Terapia ogrodnicza wykazuje wielokierunkowe działanie na organizm. Regularne przebywanie w ogrodzie i pielęgnacja roślin, wpływa na organizm uspokajająco, dzięki czemu reguluje ciśnienie krwi. Wpływa także pozytywnie na rytm pracy serca. Długotrwale prowadzona hortiterapia aktywna wpływa także na kondycję fizyczną, gdyż wymaga wykonywania konkretnych czynności, które normalizują oddech. Dzięki temu, że w trakcie ogrodoterapii wykorzystywane są wszystkie zmysły, następuje redukcja stresu i poprawia się ogólny nastrój.

Właśnie dlatego ciekawe świata dzieci z przedszkola i uczniowie klas 1-3 postanowili sami sprawdzić zbawienny wpływ natury. Wykonali przepiękne kompozycje kwiatowe, które podarowali swoim mamom z okazji ich  święta.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Agnieszka Iwan

 

Skip to content