Dzień Dziecka w SP

Każde dziecko zasługuje na bezwarunkowy szacunek oraz miłość, gdyż jest jak naczynie, które chłonie wszystkie wzorce ze swego otoczenia oraz emanuje tym, czym raczą je dorośli towarzyszący mu na co dzień. W Dzień Dziecka uczniowie SP po wielu dniach rozłąki, mogli w pełni nacieszyć się mocą różnorakich atrakcji oraz swojego towarzystwa w ramach spotkań integracyjnych, Zapraszamy do fotorelacji prezentującej przebieg tego dnia w poszczególnych klasach.

1a

Dzień rozpoczęliśmy od warsztatów pszczelarskich. Była degustacja miodu, wykonywaliśmy świece z wosku, a na koniec każdy otrzymał na osłodę mały miodek do domu. Potem odwiedziła nas straż pożarna. Dowiedzieliśmy się jak to jest być strażakiem. Obejrzeliśmy ze wszystkich stron wóz strażacki, a także przymierzyliśmy strażackie hełmy. Wszystkim było do twarzy. Na koniec urządziliśmy sobie piknik korzystając z pięknej pogody. To był fantastyczny dzień.

wychowawca: Klaudia Majewska-Rybacka

1b i 1c

Poranek rozpoczęliśmy od wspólnych rozmów i zabaw. Następnie udaliśmy się na plac zabaw na bulwary. Tam dzieci mogły wyszaleć się do woli. Odrobinkę zmęczone, ale bardzo szczęśliwe zakończyły dzień jedząc pyszne lody.

wychowawcy: Gabriela Goszcz, Katarzyna Sobolewska

2a

W Polsce Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca, w tym roku święto to przypadło  we wtorek. Przyjęło się, że tego dnia rodzice obdarowują swoje pociechy prezentami,  życzeniami, ale nie tylko!!

Klasa 2a z okazji tego dnia wybrała się na wycieczkę do Ośrodka Sportów Konnych „Rancho pod Olszyną”. Na rancho mali Długoszacy mieli możliwość usiąść na grzbiecie konia i poczuć się jak prawdziwi dżokeje. Oglądali i karmili zwierzęta w mini-zoo. Uczniowie również spróbowali swoich sił w strzelaniu z wiatrówki do „kaczek”. Wiele radości sprawiła uczniom zabawa na placu zabaw oraz wspólne pieczenie kiełbasek w ognisku. Na koniec wycieczki dzieci miały możliwość wejścia do wnętrza „konia trojańskiego”. Po  kilkugodzinnym pobycie na rancho klasa 2a pełna wrażeń wróciła do Włocławka.

wychowawca: Marta Trela

2b

Zamiast sztywnej, klasowej nauki klasa 2b wybrała się na piknik do parku. Na początku odwiedziliśmy McDonalda, aby skosztować pyszne lody lub 2 for U. Podczas spaceru obserwowaliśmy przyrodę oraz słuchaliśmy śpiew ptaków. Obok pięknej rzeki zatrzymaliśmy się na odpoczynek. Mogliśmy się wspólnie pobawić, pograć w piłkę, wspinać, obserwować pływające  kaczki i zjeść ze smakiem pizzę.  Pogoda i humor nam dopisały.

Kamila Kurdubska

 

2c

Dnia 1 czerwca uczniowie z klasy 2c uczcili swoje wielkie święto – Dzień Dziecka. W tym dniu było dużo swobody, niespodzianek i radości. Nie zabrakło atrakcji. Dzień rozpoczął się od seansu filmowego. Zrezygnowaliśmy ze szkolnych ławek i w klasie – wygodnie usadowieni na kocach obejrzeliśmy “Mustanga z Dzikiej Doliny”. Następnie nadszedł czas na spacer po mieście. Wszyscy wybraliśmy się na przepyszne lody. Na koniec, korzystając z pięknej pogody, urządziliśmy piknik na dziedzińcu szkoły. Nie zabrakło przepysznych przekąsek i oczywiście uwielbianej przez wszystkich pizzy. Zabawom i szaleństwom nie było końca.

wychowawca: Ewa Jackowska

3a

Klasa 3a z wychowawcą Urszulą Bordyn i wychowawcą świetlicy p. Kamilą Marcinkowską pojechała na wycieczkę do malowniczo położonego gospodarstwa agroturystycznego Rancho pod Olszyną. Czekał na nas bogaty program: zwiedzanie Ciechocinka, przejazd tramwajem konnym, oprowadzanie na kucach, strzelanie, ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawą przy muzyce oraz plac zabaw. Towarzyszyły nam dobre humory i mnóstwo pozytywnych wrażeń.

wychowawca: Urszula Bordyn

3c

Uczniowie od godziny 8.00 koncertowo wykonywali plan przewodnika miasta Włocławek. Wyruszyliśmy na spotkanie z przygodą o godzinie 9.00. Naszym zadaniem było przeganianie chmur. Zwiedzaliśmy zakątki Włocławka przypominając sobie historię miasta. Po drodze zaliczaliśmy wszystkie budki z lodami i goframi. Śmiechem i wspaniałą, bezpieczną zabawą, “włączyliśmy” słońce. Marszowym krokiem wracaliśmy do klasy w której czekał ulubiony posiłek uczniów zamówiony w McDonald’s. Świąteczny dzień spędzała z nami mama Zuzi, pani Karolina Kamedulska. Pomoc była bezcenna i za nią serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

wychowawca: Mirella Kwiatkowska

4a

Klasa 4a przeżyła tegoroczny Dzień Dziecka niezwykle intensywnie. Aby pobudzić nieco szare komórki, na dobry początek dnia uczniowie zmierzyli się z łamigłówkami podczas rywalizacji poświęconej grom planszowym w sali lekcyjnej. Później, aby zadbać o zdrowe ciało, udali się na spacer po Parku Sienkiewicza, który doprowadził ich do placu zabaw w Parku na Słodowie, gdzie oddawali się bez pamięci szalonym, acz bezpiecznym, akrobacjom oraz popisom gimnastycznym. Gdy część piknikowa w parku dobiegła końca, nastąpił punkt kulminacyjny – długo wyczekiwana wizyta w kinie na seansie, który wzbudził wiele żywiołowych komentarzy oraz wywołał niejeden uśmiech na twarzach szczęśliwych dzieci, które tak długo czekały na powrót do radosnej, szkolnej normalności!!!

wychowawca: Andrzej Przybylski

4b

Klasa 4b w tym roku szkolnym świętowała wyjątkowy Dzień Dziecka. Wyjątkowy, bo w klasie 4. Wszyscy bardzo tęsknili już za wspólnym spędzeniem czasu wolnego. Zaplanowaliśmy na ten wyjątkowy dzień mnóstwo atrakcji. Spotkaliśmy się w szkole o godz. 8:00 i wyruszyliśmy do parku trampolin. Tam zabawom nie było końca. Skoki, salta, mecze, to tylko niektóre z atrakcji, które czekają tam na uczestników. Po wspólnej zabawie urządziliśmy sobie mały spacer. Na koniec oczywiście “to, co tygrysy lubią najbardziej”, czyli lody i przekąski. Dzień zakończyliśmy krótką wizytą na szkolnym placu zabaw. To był wspaniały dzień. Jesteśmy pewni, że w tym roku szkolnym będziemy chcieli powtórzyć wspólne spędzanie czasu.

wychowawca: Tomasz Centkowski

4c

Klasa 4c zameldowała się na pokładzie o 8:00. Postawiliśmy na aktywność sportową i gry, które najlepiej służą procesowi integracji w grupie. Potem wspólnie udaliśmy się do kręgielni, gdzie szaleństwu nie było końca. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na lody, aby tym smacznym akcentem podsumować spędzony w pogodnej atmosferze Dzień Dziecka.

wychowawca: Agata Smardzewska

5a

Z okazji Dnia Dziecka klasa 5a SP uczestniczyła we wspólnym wyjściu na lody i gofry. Po złożonych życzeniach w szkolnej sali, uczniowie naszej klasy ochoczo wyruszyli spacerem do miejsca gdzie czekały na nich słodkości. Rozmowom i żartom nie było końca po tak długim okresie nauki zdalnej. Na szczęście pogoda tego dnia dopisała, jak i humory, co widać na załączonych zdjęciach.

wychowawca: Marcin Jaskólski

6b

Integracja i zabawa – tak można podsumować dzisiejsze spotkanie klasy 6 b z wychowawcą. Plan udało się zrealizować w stu procentach, mimo wcześniejszych obaw pogodowych. Spacer, rozmowy, zabawy a na koniec seans w Multikinie – dzień spędziliśmy tak, by zrobić wszystko to, o czym marzyliśmy w czasie zdalnego nauczania. Było tak intensywnie, że zapomnieliśmy o fotorelacji 😉

wychowawca: Sylwia Pietrzak

7a

Obchody Dnia Dziecka sprawiły, że ulice miasta, kino, pizzerie, parki i tarasy widokowe zaroiły się od uczniów. Może właśnie dlatego klasa 7a postanowiła ten dzień spędzić w szkole. Mając do dyspozycji cały budynek, zorganizowaliśmy „podchody” przegrane z kretesem przez drużynę naszych panów, była pizza i wspólne oglądanie filmu, który demokratycznie przegłosowany przypomniał o tym czym są prawdziwe emocje. Z powodu pandemii nie mogliśmy obchodzić w tym roku szkolnym wspólnej wigilii Bożego Narodzenia, ale kupione przez nas prezenty wcale się nie przeterminowały i okazały wspaniałym upominkiem na obchody Dnia Dziecka. Dzisiejszy dzień był może mało oryginalny, ale za to udany i spędzony w szkole, za którą na swój sposób wszyscy się stęskniliśmy.

wychowawca: Agata Nawrocka

7b

Wspólnie z klasą wychowawczą 7b postanowiliśmy, że Dzień Dziecka spędzimy w sposób aktywny – typowo na sportowo. Wszystkim po tak długiej izolacji brakowało spontaniczności i wspólnego, a zarazem aktywnego spędzenia czasu wolnego. Wybraliśmy się zatem w ponad 20km trasę rowerową, zakończoną pysznym grillem przygotowanym przez Pana Jakuba Zemlaka. Trasę i tempo dostosowaliśmy do umiejętności i możliwości wszystkich uczniów. Rozmowom i zabawom nie było końca i już powoli planujemy kolejną wycieczkę.

wychowawca: Milena Kujawa

7c, 8a, 8b

Uczniowie klas 7c, 8a i 8b wraz z opiekunami spotkali się w szkole na porannym śniadaniu. Posiłek ten najbarwniej wyglądał w grupie p. Emilii Chodoły, ponieważ  uczniowie przynieśli mnóstwo zdrowych, pożywnych i zarazem kolorowych produktów. Barwne kanapki, sałatki, gorąca herbata i przepyszne jogurty zapewniły uczestnikom dobry humor przez cały dzień. Oczywiście po uczcie  dla ciała, trzeba było zadbać o ducha, toteż uczniowie spacerem powędrowali do Multikina na seans. Film „Czarny Młyn” wyreżyserowany na podstawie książki Marcina Szczygielskiego pokazał, że w życiu ważna jest rodzina i przyjaźń. Razem można zdziałać wiele dobrego i przeciwstawić się siłom zła, a osoby, które odrzucamy czy nie doceniamy mogą nam bardzo pomóc. To był udany dzień!

wychowawcy: Emilia Chodoła, Wioletta Piasecka, Monika Bińczarska.

Skip to content