Dzień Dziecka w LO

Pierwszy czerwca to dzień, w którym co roku przypominamy sobie jak wspaniale jest być dzieckiem. W ramach atrakcji towarzyszących obchodom Dnia Dziecka, pomimo obostrzeń pandemicznych, nasi licealiści korzystali z różnorakich atrakcji w tym wyjątkowym dniu wolnym od zajęć dydaktycznych. Zapraszamy do śledzenia aktualizowanej fotorelacji dokumentującej atrakcje będące ich udziałem w tym dniu.

1a LO

Uczniowie tej klasy mieli okazję wykorzystać swoje zdolności matematyczne podczas jakże zaciętej, acz pełnej frajdy i beztroski, rywalizacji w ramach spotkania integracyjnego zorganizowanego na terenie jednej z włocławskich kręgielni.  Nasi przyszli inżynierowie, informatycy czy też geodeci rozpalali do czerwoności tablicę wyników śrubując swoje indywidualne rekordy punktowe. Dzień Dziecka spędzony w atmosferze koleżeńskiej “grywalizacji” z pewnością pozwolił wywołać niejeden uśmiech na twarzy zwycięzcy po wzorowym zbiciu wszystkich kręgli w danym rzędzie, co jak się okazuje jest nie lada wyczynem!

wychowawca: Piotr Chodoła

2b

W tym roku z okazji Dnia Dziecka razem wybraliśmy się do Torunia. Rano odjechaliśmy pociągiem, w którym już było wesoło. Prowadziliśmy wiele rozumów, a nawet śpiewaliśmy piosenki. Po dotarciu na dworzec główny spacerkiem poszliśmy na Stary Rynek gdzie podzieliliśmy się na grupy. W tym czasie każdy z nas miło spędził czas wolny spacerując po starówce, robiąc zakupy czy idąc do wreszcie otwartych restauracji. Na koniec dnia czekały na nas lizaki z toruńskiej Manufaktury jako słodki prezent z okazji naszego święta.

wychowawca: Paulina Stężewska

2c

Tegoroczny Dzień Dziecka klasa 2c LO wraz z wychowawczynią panią Lidią Wiśniewską oraz ks. Jackiem Butą jako opiekunem spędziła w Warszawie. Ponad dwugodzinna poranna podróż pociągiem do stolicy nie była dla nas męcząca. Czas wykorzystaliśmy na wspólne gry, zabawy i upragnione po tak długim czasie wspólne rozmowy. Po Warszawie poruszaliśmy się spacerując, a także jeżdżąc metrem lub tramwajem. Jednym ze zwiedzanych przez nas miejsc było Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, gdzie dowiedzieliśmy się co nieco o historii z życia tego męczennika i mogliśmy zobaczyć jego relikwie. Byliśmy także, być może jako przyszli studenci UW,  w ogrodzie Biblioteki Uniwersyteckiej, z którego podziwialiśmy panoramę miasta. Zwiedziliśmy pełen zieleni Ogród Saski i ogrody zamkowe. Z zaciekawieniem przyglądaliśmy się każdej napotkanej na naszej drodze fontannie.  Przechadzając się ulicami Warszawy przystanęliśmy na chwilę przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przy Pałacu Kultury i Nauki, gdzie sprawdziliśmy repertuar mieszczących się w tym gmachu teatrów.  Nie ominęliśmy również  Starego Miasta, gdzie podziwialiśmy malownicze uliczki i kamienice. Na Starówce obowiązkowo musieliśmy zwiedzić bazylikę archikatedralną, gdzie znajduje kaplica z mauzoleum kard. Stefana Wyszyńskiego. Ksiądz Jacek przypomniał nam w kilku zdaniach postać Prymasa Tysiąclecia, który niedługo będzie beatyfikowany. Zwieńczeniem wyjazdu był czas dla uczniów na zakupy w galerii Złote Tarasy, gdzie mogliśmy się posilić i zrobić zakupy.

wychowawca: Lidia Wiśniewska

2A

Długo oczekiwany przez wszystkie “dzieci” 1. czerwca upłynął naszej klasie w bardzo wesołej atmosferze. Po tak długim odizolowaniu, spragnieni rozmów i spotkań, mogliśmy po przepysznej degustacji pizzy pójść na spacer włocławskimi bulwarami, w końcu swobodnie oddychając pełną piersią wolni od maseczek.

wychowawca: Grzegorz Matusiak

2B

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 2B LO, spragnieni swego towarzystwa, spotkali się w murach szkoły. Wspólnie spędzone chwile były pełne uśmiechu, radosnego nastroju, a przede wszystkim ożywionych rozmów, których w czasie pandemii wszystkim brakowało. Nie zabrakło seansu filmowego oraz wspólnego posiłku. Wiele frajdy sprawiła praca nad klasową kroniką. Wybieranie zdjęć było okazją do wielu wspomnień. Spotkanie zakończyło się wykonaniem klasowej fotografii na dziedzińcu szkoły.

wychowawca: Katarzyna Kwiatkowska

2C i 2D

Pod opieką wychowawców oraz przydzielonych opiekunów (p. Ewa Bieniek, p. Krzysztof Łodygowski), uczniowie klas drugich o zamiłowaniu przyrodniczym oraz humanistycznym udali się na integrację do Parku na Słodowie. Na miejscu czekało na nich ognisko oraz pizza. Licealiści skrzętnie korzystali z uroków krajobrazu nad malowniczo ulokowaną na mapie miasta rzeką Zgłowiączką, zacieśniali więzi za sprawą gier sportowych oraz logicznych, ale nader wszystko mieli wreszcie możliwość swobodnego kontaktu twarzą w twarz, którego tak bardzo im brakowało w trakcie zdalnego nauczania – gwarowi ożywionych rozmów oraz wybuchom tak wyczekiwanego śmiechu nie było końca!

wychowawcy: Jakub Kostrzewski, Józef Nowak

Skip to content