Klasa 3b i 5a na Ranczo u Lucy

Dnia 8 czerwca 2021 r. uczniowie klasy 3b pod opieką p. Joanny Filińskiej-Woźniak i p. Doroty Podufalskiej oraz klasa 5a pod opieką p. Marcina Jaskólskiego i p. Agnieszki Iwan, udali się na wycieczkę do Ranczo u Lucy w Piotrkowie Kujawskim. Jej celem było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie dzieciom kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami hodowanymi.

Dzieci z dużym zaangażowaniem karmiły konie, króliki, kozy i alpaki, kury. Niezwykle łagodne konie pozwalał się dzieciom głaskać, dotykać, a także przewiózł je na swoim grzbiecie. Dużą atrakcją był plac zabaw z przeszkodami i trampoliną oraz indiańskie tipi. Uczniowie uczestniczyli też w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez właścicielkę gospodarstwa. Na zakończenie wycieczki było ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Pełne pozytywnych wrażeń dzieci wróciły do szkoły przywożąc ze sobą pamiątki z pobytu – odznaki ranczerów. Atmosfera podczas wycieczki była bardzo miła, dzieci czuły się swobodnie,  szkoda było wracać do domów.

Joanna Filińska-Woźniak

Skip to content