Integracja w słonecznym Gdańsku

W miniony wtorek, 15 czerwca, klasa 6a wraz z klasą 6c wzięły udział w wyjeździe integracyjnym do Gdańska. Opiekunami w trakcie tej nadmorskiej wyprawy byli p. Agnieszka Szabłowska, p. Rafał Kurzępa oraz p. Artur Jędrzejczak.

Mimo, że wyjazd miał charakter jednodniowy, wszyscy zdołaliśmy w pełni nacieszyć się mocą oferowanych przez niego atrakcji. W trakcie pobytu w stolicy Pomorza, udało nam się odwiedzić Muzeum II Wojny Światowej, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z historycznym uzbrojeniem podziwiając tak masywne “eksponaty” jak  modele samolotów oraz czołgów. Kolejnym ciekawym punktem na mapie naszej wyprawy było Muzeum Narodowe, gdzie mogliśmy zachwycać się kunsztem takich mistrzów malarstwa jak Hans Memling oraz ekspresją jego arcydzieła – “Sąd Ostateczny”. Nie mogło zabraknąć turystycznego spaceru po starówce, a także powitania z morzem na deskach leżącego nieco dalej sopockiego molo. Czerpaliśmy radość ze słonecznej pogody korzystając z uroków nadmorskiej plaży. Wyjazd był jak najbardziej udany…i dłuuugo wyczekiwany!

Hanna Kalinowska – uczestniczka wycieczki

 

Skip to content