Wesoło i zdrowo, bo na sportowo!

W naszej szkole dzień 23 czerwca 2021 r. nie upłynął pod znakiem nudy. Okrzyknięty został Dniem Sportu. Ten dzień dostarczył całej społeczności Małego Długosza wielu miłych niespodzianek. Był doskonałą zabawą, połączoną ze sportową rywalizacją. Podczas Dnia Sportu uczniowie byli zachęcani do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, kształtowali zachowania prozdrowotne, nabywali wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacali przeżycia poprzez szlachetne współzawodnictwo. Konkurencje sportowe odbywały się w rożnych kategoriach: zajęcia taneczne, gry i zabawy, rozgrywki w zbijaka oraz zaprojektowanie i zaprezentowanie plakatu sportowego. Dzieci starały się, aby pokonać trudne konkurencje. Po tak ciężkim wysiłku był czas na relaks i posiłek – serwowana była kiełbaska z grilla. Na zakończenie każda klasa została nagrodzona dyplomem oraz drobnymi słodkościami.

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy i udowodnił, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa sport. Każdy na pewno z niecierpliwością czeka na kolejne rozgrywki szkolne i z chęcią weźmie w nich udział.

Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom za pomoc i zaangażowanie w przebieg tego dnia.

Magdalena Żuchowska

 

 

 

 

Skip to content