Spotkanie z Ratownikami WOPR-u

23 czerwca 2021 r. Katolickie Publiczne Przedszkole „Pod Aniołem Stróżem” odwiedzili ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego we Włocławku.

W ramach działań „Bezpieczne wakacje 2021” ratownicy przeprowadzili pogadankę edukacyjno – profilaktyczną w zakresie bezpiecznego wypoczynku nad wodą dla dzieci, które w czasie wakacji będą korzystały z formy letniego wypoczynku. Woprowcy przybliżyli również przedszkolakom swoją codzienną pracę, zademonstrowali zasady udzielania pierwszej pomocy oraz przypomnieli ważne numery telefonów, z których należy korzystać w razie niebezpieczeństwa. Dzieci miały okazję zobaczyć zawartość apteczki ratownika oraz obejrzeć cały sprzęt medyczny stosowany w trakcie udzielania pierwszej pomocy.

Serdecznie dziękujemy ratownikom WOPR  za miłe spotkanie  i poświęcony nam czas.

Paulina Makowska

 

Skip to content