Zakończenie szkoły klas 8 SP

Chciałabym tu kiedyś wrócić,
Chciałabym tu wpaść na chwilę,
Czas upłynie – ja dorosnę,
Przejdę pewnie życia milę.

Chcielibyśmy tutaj wrócić
Ale tak to urządzono
Że ty pójdziesz borem …, lasem …,
A ja pójdę inną stroną

Nikt nam przecież nie zabroni
Wrócić tutaj wspomnieniami,
Po cichutku, tak znienacka
Znów będziemy razem z Wami.

 

W ostatni piątek roku szkolnego 2020/2021 –  25 czerwca w auli szkolnej odbyło się pożegnanie klas ósmych. Tego dnia wybrzmiał ostatni dzwonek i wielu uczniów po raz ostatni usłyszało swoje nazwisko podczas uroczystego wręczania świadectw z rąk Dyrektora Szkoły – ks. dr. Jacka Kędzierskiego.

Ksiądz dyrektor podczas swojego przemówienia pogratulował ósmoklasistom sukcesów i z radością przywołał nazwiska uczniów, którzy w szczególny sposób wyróżnili się swoją postawą, poczuciem obowiązku i zaangażowaniem w zdobywanie wiedzy. Warto jeszcze raz przypomnieć, że Medal ZSK: za najlepsze wyniki w cyklu edukacyjnym SP otrzymała Aleksandra Skowron z kl. 8b, a za wzorowe wypełnianie misji szkoły katolickiej został nagrodzony Witold Przewozikowski z tej samej klasy.

Po otrzymaniu świadectw i wykonaniu pamiątkowych zdjęć, absolwenci naszej szkoły podstawowej i przybyli na tę uroczystość rodzice zostali zaproszeni na recital przygotowany przez mgr. Piotra Becińskiego. I tak:

  • Dagmara Woźniak z klasy Ic LO ujęła nas grą na skrzypcach „Melodii” z repertuaru Sanah.

Następnie zaprezentowały swój talent wokalny:

  • Wiktoria Miłkowska z  klasy II C LO „Dziś późno pójdę spać” z rep. zespołu Kwiat Jabłoni,
  • Julia Rawska z klasy II A LO „Wiem, że jesteś tam” z rep. Ani Wyszkoni,
  • Wiktoria Stasiak z  klasy II a LO „Za krótki sen” z rep. Darii Zawiałow.

Niezwykle wzruszające wykonania utworów muzycznych przy akompaniamencie pana Piotra Becińskiego na fortepianie wywołały niejedną łzę i refleksję, że „coś się skończyło”. Wszyscy przecież wiemy, że „decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez”. Przez minione lata nawiązały się tu w Długoszu przyjaźnie, dlatego rozstania nie są łatwe…

Drodzy Uczniowie… od września niektórzy z Was będą kontynuować naukę w nowych szkołach. Poznacie nowych ludzi, zawrzecie nowe przyjaźnie. Życzymy Wam, aby każda nowa przyjaźń była szczera i wierna. Uczcie się podejmować mądre decyzje. W życiu kierujcie się zasadami, które pozwolą Wam zawsze zachować godność człowieka oraz zdobywać uznanie i szacunek innych. Pamiętajcie, że zło trzeba dobrem zwyciężać, bo dobro wcześniej, czy później wróci do Was ze zdwojoną siłą. I nigdy nie traćcie wiary we własne siły ani w  możliwości drugiego człowieka. Każdy z Was jest wspaniały, wartościowy i każdy z Was ma swoją misję do spełnienia.

Wioletta Piasecka

 

Skip to content