Październikowy numer “NeoWICI” – naszej szkolnej gazetki

Oddajemy w Wasze ręce kolejny, ogólnie już czwarty, a pierwszy w tym roku szkolnym, numer naszej wspólnej gazetki “NeoWICI”. Z każdym kolejnym wydanym numerem rośnie liczba osób, które chcą zaistnieć na łamach tej publikacji. Są to zarówno nauczyciele, jak i uczniowie oraz ich rodzice. To daje nam pewność, że nasza praca ma sens i jednocześnie radość z rosnącej popularności “NeoWICI”.

W październikowym numerze znajdziecie kolejną odsłonę stałego cyklu Pani Sławomiry Lewandowskiej pt. “Kulturalny długoszak”, a także będziecie mogli bliżej poznać naszą Panią Bibliotekarkę i inicjatorkę reaktywacji gazetki w cyklu “Poznajmy się…”. Przeczytacie też relacje z wakacji i pandemiczne opisy rzeczywistości autorstwa naszych nauczycieli i uczniów. Nie zabrakło znakomitych zdjęć przedstawiających pasje ich autorów i piękno przyrody. Szeroko skomentowane zostało nauczanie zdalne, z którym przyszło nam się zmierzyć w minionym roku szkolnym. Utalentowane uczennice naszego liceum podzieliły się natomiast z Wami swoją poezją, a pan Konrad Trokowski przybliżył swoją realizowaną od pięciu lat inicjatywę wycieczek do Torunia na mecze żużlowe i hokejowe.

W poprzednim numerze, w tym miejscu napisaliśmy, że następna gazetka pojawi się w czerwcu. Jak widzicie, nie wyszło i wydajemy ją dopiero w październiku. Od początku przyjęliśmy formę okazjonalnika właśnie po to, aby nie narzucać sobie sztywnych terminów wydania kolejnych numerów. Już nigdy tego nie zrobimy. Przyjmijcie przeprosiny za czteromiesięczną zwłokę i mamy nadzieje, że zawartość październikowego numeru “NeoWICI” wynagrodzi Wam ten długi okres oczekiwania!

Konrad Trokowski

drive.google.com/file/d/1p6b3oAkK2D1ptJWaddDFJI7Oau1JTEYK/view

Skip to content