Święto Matki Bożej Różańcowej – świetlica Małego Długosza

Dnia 7 października z okazji przypadającego Święta Matki Bożej Różańcowej podczas zajęć świetlicowych uczniowie klas 1-4 SP wykonali prace plastyczne. Praca ta polegała na pokolorowaniu przygotowanego dla dzieci wizerunku Matki Bożej oraz na pokolorowaniu różańców świętych. Przed rozpoczęciem wykonania prac plastycznych dzieci zostały zapoznane przez nauczycieli świetlicy z historią tego ważnego Święta Kościelnego. Święto Matki Bożej Różańcowej jest obchodzone przez Kościół Rzymskokatolicki dnia 7 października.

Dzień ten to data zwycięskiej bitwy pod Lepanto(1571r.)podczas której Państwa Świętej Ligi odniosły spektakularne zwycięstwo nad wrogim Imperium Osmańskim. Papież Pius V ogłosił dzień 7 października dniem Matki Bożej Zwycięskiej, zaś w 1573r. kolejny Papież Grzegorz XIII zmienił nazwę Święta na Święto Różańca.

W 1969r. na mocy decyzji  ówczesnego Papieża Pawła VI dzień ten jest obchodzony jako Święto Matki Bożej Różańcowej. Po przedstawieniu krótkiej historii Święta, uczniowie przystąpili do wykonania prac plastycznych. Wszystkie dzieci z klas 1-4 SP jak zawsze doskonale poradziły sobie z tym zadaniem.

Na sam koniec zajęć świetlicowych Nasi uczniowie ze swoimi pięknymi pracami zapozowali do wspólnych zdjęć.

 Dominika Jankowska

Skip to content