Harcerskie szlify – Skauci Europy rozpoczynają działalność w Długoszu!

W minioną sobotę 16. października miała miejsce zbiórka naborowa Skautów Europy, którzy rozpoczynają swoją działalność przy ZSK. im. Ks. Jana Długosza.

Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy przed gmachem „Małego Długosza”. Następnie dla dzieci i młodzieży była przygotowana gra terenowa w Parku Sienkiewicza. Równolegle w tym czasie rodzice uczestniczyli w spotkaniu organizacyjnym.

Po godzinnej grze, w której należało wykazać się zwinnością i spostrzegawczością, dołączyli do nas rodzice, z którymi poprowadziliśmy niezwykle emocjonujące zadanie finałowe. Rodzice, broniący dostępu do bazy, zmierzyli się z armią przyszłych skautów, starająca się dostarczyć swoje skarby do bazy rodziców i tym samym przejąć kontrolę nad nią.

Po tych dość wyczerpujących aktywnościach, przyszedł czas na wspólne ognisko. Przy tej okazji zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby do nas dołączyć, do zapoznania się z warunkami przystąpienia do naszej drużyny w komunikatach na stronie szkoły.

ks. Adam Zieliński

 

Skip to content