Śpiewająca Polska – wielki koncert w murach Długosza

Dzień 21. października 2021 r. zostanie w pamięci społeczności szkolnej jako wielkie święto muzyki i to tej muzyki przez duże “M”. Właśnie dziś odbył się Koncert Chórów Regionu Kujawsko-Pomorskiego Projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska. W auli naszej szkoły spotkały się chóry z Bydgoszczy, Lubicza, Osówki oraz Chór Szkoły Podstawowej ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku “Długoszaczki”. Żywa muzyka, śpiew a capella i z towarzyszeniem fortepianu, wzruszyły niejedno serce. Wszystkie chóry pokazały się z jak najlepszej strony, prezentując wrażliwość artystyczną oraz wysokie umiejętności wokalne. Koncert prowadzony był przez kuratorów regionalnych Projektu Akademia Chóralna – panią dr hab. Grażynę Wolter-Kaźmierczak oraz panią dr hab. Ewelinę Boeshe-Kopczyńską. Nad całością dzisiejszego koncertu, jak dobry duch, czuwał nasz nauczyciel muzyki – pan Tomasz Centkowski, który był inicjatorem przeprowadzenia tej edycji koncertu w murach naszej szkoły. Gratulujemy wszystkim wykonawcom i czekamy na kolejne edycje koncertów z udziałem chórów dziecięcych i dziecięco-młodzieżowych. Do zobaczenia.

Tomasz Centkowski

Skip to content