Warsztaty jesienne w Centrum Edukacji Ekologicznej

22 października 2021 r. klasa 3c SP wybrała się do Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku.  Podczas zajęć uczniowie poznali pojęcie „las”, jego warstwową budowę, mieszkańców poszczególnych warstw lasu, uświadomili również sobie znaczenie lasu dla człowieka i środowiska. Ponadto obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą fenologicznej zmianie pór roku. Poznali dzięki niej charakterystyczne zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie i dowiedzieli wielu ciekawych rzeczy na temat przygotowań zwierząt do zimy. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie utrwalili zdobytą wiedzę poprzez zabawy edukacyjne i wykonanie wyklejanki grzybów ziarnami.

                                                                            Ewa Jackowska

Skip to content