Zielona Szkoła w Goreniu Dużym

22 października 2021 r. klasa 3a SP udała się do Zielonej Szkoły w Goreniu Dużym.

Zamiast wkuwać regułki, uczniowie zwiedzali Mini Zoo, a w nim podziwiali: kury Faverolle, bażanty, gołębie i zielononóżki. Ale to nie te opierzone zwierzęta cieszyły się największa popularnością. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zachwyceni rodziną kangurów, w tym dwoma albinosami (do zoo trafiły w 2014r.). Dalej oglądali sympatyczne kozy karłowate. Z nimi natomiast sąsiadowała lama. Mieszkańcami Mini Zoo były również alpaki – hodowane na zboczach Andów, owce Quessante, owce św. Jakuba, przyjazne osiołki i kucyki.

Następną atrakcją była przejażdżka zieloną kolejką. W czasie jazdy kolejką uczniowie oglądali piękne tereny znajdujące się w Gostyńsko- Włocławskim Parku Krajobrazowym oraz uroki pięknej polskiej wsi.  Mali Długoszacy uczestniczyli również w warsztatach edukacyjnych pt.: Moja wieś kochana- krajobraz chlebem malowany (pieczenie bułeczek). Podczas zajęć uczniowie własnoręcznie przygotowywali  bułeczki .

Na zakończenie wycieczki było ognisko i pyszne kiełbaski.

Humory wszystkim dopisywały- wycieczka była wspaniała!

Marta Trela

 

Skip to content