„Mój przyjaciel z dalekiego świata”

Z przyjemnością informujemy o wynikach konkursu „Mój przyjaciel z dalekiego świata”.

Jury w składzie: Elżbieta Dzikowska – podróżniczka, autorka książek i programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych oraz wystaw sztuki współczesnej, Edyta Macieja-Morzuch – dyrektor Wydziału Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Lidia Piechocka-Witczak – dyrektor Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku, przyznało tytuł laureata konkursu Filipowi Szmajdzińskiemu z klasy 6a, który zajął I miejsce. Opiekunem ucznia była pani Bożena Sobierajska, organizatorem Konkursu było Centrum Kultury „Browar B”.

Ideą Konkursu było  rozwijanie wyobraźni i wrażliwości twórczej, intelektualnej i estetycznej dzieci, jak również ich uwrażliwienie na sprawy różnorodności kulturowej, przyjaźni, tolerancji i pokoju. Ponadto, konkurs promował czynny udział w wystawach fotograficznych, plastycznych i pogłębiał  różne techniki rysunkowe, malarskie oraz graficzne. Inspiracją do wykonania prac konkursowych była wystawa plenerowa fotografii cenionej podróżniczki, znanej m.in. z legendarnego programu, realizowanego z Tonym Halikiem „Pieprz i wanilia”.

Serdecznie gratulujemy Filipowi sukcesu artystycznego!

Bożena Sobierajska

 

Skip to content