Trójka licealistów Długosza w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej

Uczniowie klasy 3A liceum – Piotr Sikorski, Krystian Koziński oraz Miłosz Borczyński, awansowali do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Piotr uzyskał 88,89% możliwych do zdobycia punktów, zaś Krystian oraz Miłosz zdobyli po 55,56% . II etap konkursu, dający już przepustkę do stacjonarnego finału w Krakowie, odbędzie się 10 grudnia, także zdalnie.

I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej był bardzo kreatywny i składał się z różnorodnych zadań dotyczących zagadnień chemii nieorganicznej na poziomie maturalnym. Autorzy testu sprawdzali przede wszystkim umiejętności bazujące na zdobytej wiedzy teoretycznej. Piotr, Krystian oraz Miłosz znakomicie poradzili sobie z tymi zadaniami i wywalczyli awans do II etapu. Serdecznie gratuluję naszym przyszłorocznym maturzystom!

Pragnę również podziękować Pani Sławomirze Lewandowskiej, niezawodnej opiekunce biblioteki szkolnej, za sprawowanie opieki nad uczniem w trakcie konkursu. Słowa wdzięczności kieruję również pod adresem szkolnego administratora IT – Pana Krzysztofa Jabłońskiego, za przygotowanie sali umożliwiające przeprowadzenie etapu szkolnego.

Konrad Trokowski

 

 

Skip to content