Z wizytą w Caritas Diecezji Włocławskiej

„Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk14,7)

Z okazji zbliżającego się 5. Światowego Dnia Ubogich, który przypada w tym roku w niedzielę 14 listopada 2021r., Szkolne Koło Wolontariatu „Mały Książę”, wraz z opiekunem – panią Bożena Sobierajską, zorganizowało akcję charytatywną na terenie szkoły  pod hasłem “Rękawiczki i skarpety dla bezdomnych”.

Do współpracy zaprosiliśmy także społeczność Małego Długosza. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w akcję  nauczycielom – p. Agnieszce Iwan, Natalii Jaworskiej, Marcie Wójcik i Dominice Jankowskiej. Zebrane dary zostały w dniu        9 listopada br. przekazane Caritas Diecezji Włocławskiej z siedzibą przy ul. Wojska Polskiego 2. W czasie wizyty delegacja Długoszaków miała wyjątkową okazję spotkać się z księdzem Jackiem Kędzierskim – Dyrektorem Caritas Diecezji Włocławskiej. Ksiądz Dyrektor opowiedział o działalności Caritas, podkreślił, że przekazane skarpety, rękawiczki i czapki będą cieszyły i grzały mieszkańców schroniska dla osób bezdomnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom Dużego i Małego Długosza, którzy zaangażowali się w tę akcję.

Dziękujemy za serdeczność i radość płynącą z tego spotkania.

Bożena Sobierajska – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu “Mały Książę”

Skip to content