„Poczta Świąteczna” w Małym Długoszu

Tradycjami świąt Bożego Narodzenia, na których najczęściej się skupiamy są: wieczerza wigilijna, kolędy, choinka i oczywiście prezenty. Jest jednak jeszcze jeden piękny zwyczaj, do którego coraz mniej osób przywiązuje wagę – wysyłanie sobie nawzajem kartek świątecznych z życzeniami. Do niedawna był on wiernie przestrzegany i starannie planowany. Dzisiaj coraz częściej zastępowany jest przez mniej czasochłonne, elektroniczne wiadomości, które często po jakimś czasie zostają kasowane. Kartki świąteczne zatrzymują czas i atmosferę świąt. Tworząc i wypisując je ręcznie, przez dłuższy czas myślimy o osobie, do której kierujemy życzenia. Jest to bezcenny dar jaki możemy ofiarować drugiej osobie.

Uczniowie Małego Długosza zostali zaproszeni do kontynuowania tej pięknej i wyjątkowej tradycji. Z tej okazji na szkolnym korytarzu pojawiła się specjalnie udekorowana, świąteczna skrzynka. Dzieci każdego dnia od czasu trwania akcji, chętnie wysyłały ręcznie robione kartki świąteczne wraz z życzeniami dla swoich koleżanek, kolegów oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie nie tylko wykazali się kreatywnością i pomysłowością, ale również zaangażowali się poprzez pomoc przy roznoszeniu listów, dobrze się przy tym bawiąc.

Miło było patrzeć na radosne twarze dzieci, które zostały obdarowane jak i na te, które postanowiły wziąć udział w tej tradycji.

Zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia!

Marta Wójciak

Skip to content