Walentynki

14 lutego tradycyjnie obchodzimy Walentynki. Z tej okazji w naszej szkole wychowawcy świetlicy Małego Długosza zorganizowali akcję – Poczta Walentynkowa. Do korzystania z takiego “starodawnego” sposobu przekazywania pozdrowień i wyrazów sympatii zostali zaproszeni wszyscy uczniowie klas 1-4.

Dzieci już będąc w świetlicy wykorzystały czas wolny tworząc przepiękne kartki walentynkowe, które potem trafiały do naszej skrzynki. Poczta działała przez cały tydzień, aż do dnia święta zakochanych. Tego dnia czuło się w powietrzu walentynkową atmosferę, a wśród dzieci widać było poruszenie. Każdy również mógł się ubrać na czerwono bądź różowo. W poniedziałek została rozdana poczta, której uczniowie bardzo wyczekiwali. Chętne dzieci ze starszych klas włączyły się w pomoc, wcielając się w role Walentynkowych Listonoszy.

Na zakończenie dnia dzieci w świetlicy wykonywały prace plastyczne, kolorowały ilustracje bądź uzupełniały karty pracy nawiązujące do dnia zakochanych. Uczniowie bardzo zaangażowali się w zajęcia, wykazali się kreatywnością i dbali o estetykę pracy.

Walentynki były dla uczniów dniem pełnym wrażeń i radości.

Marta Wójciak

Skip to content