Moje serce dla Ciebie…

11.02. to data, która rokrocznie skłania nas szczególnie na zwrócenie uwagi na cierpienie, ból, chorobę, opiekę  – w tym roku XXX Światowy Dzień Chorego.

Pełen boleści, cierpiący, tęskniący za uśmiechem i obecnością bliskich, dobrym słowem, troską, wołający o szacunek  – to człowiek. Bogaty w miłosierdzie, troskliwy, opiekuńczy  – to człowiek.

Jak zaznacza papież Franciszek: „Ból absolutnie izoluje i z tej absolutnej izolacji…
rodzi się apel do drugiego, wzywanie drugiego”. Chora osoba staje się często zalękniona, nieśmiała, pełna pytań i wątpliwości, dlatego też tak ważne staje się bycie razem w chorobie, bólu i cierpieniu.

Na szczęście są takie miejsca jak katolickie placówki sanitarne, hospicja, organizacje, towarzystwa, które oferują wsparcie i pomoc.

Zachęcam do zapoznania się z treścią przygotowanej wystawki oraz otworzenia serc  w tym dniu na potrzeby cierpiących, chorych poprzez modlitwę. Możemy pomóc autentycznie poprzez wsparcie organizacji, fundacji zajmującej się zbiórką funduszy na pomoc i wsparcie chorych dzieci, osób dorosłych. Niech każdego dnia serca nasze wołają do drugiego człowieka: „Jestem dla Ciebie!”

 

 

Karolina Szortyka

Skip to content