Bal karnawałowy – „Na królewskim dworze”

W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

10 lutego 2022 roku w naszym przedszkolu odbył się uroczysty bal karnawałowy. Motywem przewodnim balu był królewski dwór, dlatego też nasza przedszkolna świetlica zamieniła się na ten czas w salę balową, przyozdobioną  królewskim herbem, chorągwiami, starodawnym żyrandolem oraz portretami władców. W sali stanęły też dwa trony – dla króla i królowej.

W zabawie karnawałowej uczestniczyły piękne królewny i damy dworu, przystojni królowie i książęta, dzielni rycerze oraz smoki. Choć w baśniach budzą grozę to na czas balu stały się bardzo miłymi i sympatycznymi stworzeniami.

Na początku wszyscy goście zostali uroczyście powitani przez Nelę i Tymka z grupy pięciolatków oraz zatańczyli w parach królewskiego walczyka. Prezentowali się w tym tańcu niezwykle elegancko i dostojnie. Następnie nastał czas wspólnej zabawy do ulubionych utworów m.in. „Taniec nas wyzwala” , „Hawana” M. Tomaszewskiej, „ Królewna” oraz „Tańcz i stop!”.

Nie mogło zabraknąć grupowych zdjęć oraz fotobudki z kolorowymi maskami i zabawnymi nakryciami głowy. Wybrani zostali też w każdej grupie król i królowa balu – za najbardziej dopracowany strój i piękny taniec. W podziękowaniu za wspólną zabawę każda grupa otrzymała natomiast książeczkę związaną z tematem przewodnim balu(„Stańcowane buciki”, „ Książę i gęsiarka” itp.), której dzieci mogły wysłuchać podczas poobiedniego odpoczynku.

Dalsze świętowanie przeniosło się do poszczególnych sal, gdzie czekał na dzieci mały poczęstunek oraz dalsza część atrakcji – karnawałowe zagadki oraz wspólne zabawy balonami i chustą animacyjną.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przedszkolakom za wspaniała zabawę, a rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie dla swych pociech tak pięknych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok!

                                                                                                          Marta Antczak

Skip to content