Europejski Dzień Logopedy w Małym Długoszu

W tym roku Europejski Dzień Logopedy przypadł w niedzielę 6 marca, dlatego nasza szkoła obchodziła ten dzień w piątek 04.03.2022 r. Na tę okazję zostały przygotowane łamańce językowe dla klas starszych oraz prostsze dla młodszych uczniów: ćwiczenia buzi i języka. Nasi wolontariusze w czasie przerw odwiedzali każdą klasę, niosąc ze sobą zadania oraz pamiątkową nagrodą w postaci naklejki. Każdy uczestnik zabawy miał za zadanie wylosowanie karteczki. Jeśli wykonał poprawnie zadanie, otrzymywał wspomnianą nagrodę.

Dzieciom bardzo spodobała się ta zabawa. Pomimo, że czasami pojawiał się problem z prawidłowym odczytaniem zdania, to ich nie zniechęciło. Chętnie podejmowali się tego wyzwania, mając satysfakcję ze zrealizowanego celu. Wśród uczniów odbyła się rywalizacja o to, który z nich bezbłędnie i w najkrótszym czasie odczyta wylosowany tekst.

Na podsumowanie tego dnia w świetlicy Małego Długosza, dzieci pozowały z wesołymi, logopedycznymi buźkami.

Bardzo dziękuję wolontariuszom i uczniom za zaangażowanie.

Marta Wójciak

Skip to content