Co artysta miał na myśli…

Uczniowie klasy 7a z wielkim zaangażowaniem artystycznym w dniu 17.03.2022 roku w CK Browar B zwiedzili  wystawę  malarstwa Jacka Kamińskiego. Na ekspozycji zostało pokazane malarstwo abstrakcyjne, głównie w technice olejnej.

Autor  Jacek Kamiński jest  absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych UMK, nauczycielem rysunku i malarstwa. Najchętniej tworzy w technice tuszu lawowanego. Autor wielu wystaw m.in. „Toruń-Hamburg-Hanza” i kilku toruńskich murali. Na wystawie uczniowie mogli zobaczyć dwa cykle tematyczne prac: „Historia kończy się i zaczyna” – to krótki rys  relacji społecznych, oraz „Pejzaże kosmiczne” –  to malarstwo abstrakcyjne powstałe przy łączeniu form artystycznych scalających zjawisko iluzji pejzażowej i architektonicznej ze zjawiskami kosmicznymi. Po wystawie oprowadziła uczniów pani Katarzyna Żukowska, organizatorem wyjścia była pani Bożena Sobierajska.

Skip to content