Nabożeństwo Drogi Krzyżowej korytarzami szkoły

W ramach modlitewnego spotkania wychowankowie internatu, pod przewodnictwem księdza Jacka Buty, zgłębiając tajemnice Nabożeństwa Drogi Krzyżowej, rozważali Mękę Pana Jezusa w nieco innych niż tradycyjnie okolicznościach.

Wychodząc z kaplicy na szkolny korytarz chcieli pokazać, że Droga Krzyżowa Pana Jezusa jest złączona z ich życiem oraz ich codziennością, a tą w dużej mierze wypełnia rzeczywistość szkolna. Codzienność w szkole przynosi różne sytuacje: upadki spowodowane tym, że uczniowie nie radzą sobie z nauką, czasem zasłyszane, a niekiedy i wypowiadane słowa, które ranią, niekiedy nieodpowiednie i nieodpowiedzialne zachowanie, bywa, że nie zauważa się tych, którzy potrzebują pomocy. W to miejsce ich częstego przebywania, tego co trudne, ale i tego co radosne, zechcieli zaprosić Pana Jezusa i otworzyć się na bezgraniczną Bożą miłość.

W tym szczególnym czasie powierzali Panu Bogu dotkniętą wojną Ukrainę modląc się o pokój dla całego świata.

Agnieszka Lasota-Staszak

Skip to content