Rozstrzygnięcie konkursu na komiks/opowiadanie o tematyce mitologicznej

Koniec lutego przyniósł nam nie tylko zmianę pogody, ale również rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na opowiadanie lub komiks o tematyce mitologicznej.  Uczniowie piątych klas ,,Długosza” mieli przedstawić siebie jako pomocnika wybranych greckich herosów w jednej z ich mitycznych przygód.

Młodzi artyści wykazali się wielką pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu własnej wizję świata greckich wierzeń pełnych fantastycznych stworzeń i miejsc. Trudno było wybrać spośród tylu ciekawych prac jedną najlepszą. Niemniej jednak zwycięzca może być tylko jeden. Jeśli chodzi o komiks – wygrał uczeń klasy 5c Aleksander Górczyński, natomiast kolejny uczeń tej klasy – Szymon Piszczek otrzymał wyróżnienie. W kategorii opowiadań laureatką została uczennica klasy 5a Hanna Ziółkowska, natomiast na wyróżnienia zasługują prace: Juliana Piaseckiego (5b), Adrianny Górczyńskiej (5c), Agaty Buławy oraz Wiktorii Jóźwiak (obie z klasy 5a).

Za pomoc w tym organizowanym przeze mnie konkursie historycznym pragnę podziękować pani mgr Katarzynie Kwiatkowskiej i pani mgr Aleksandrze Michalak, bez których wsparcia nie udałoby mi się doprowadzić tego konkursu do końca.

Wszystkim uczestnikom i jury dziękuję, serdeczne Bóg zapłać.

mgr Bartosz Rygielski

 

Skip to content