Palmy wielkanocne zrobić czas!

5 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy 2c wraz z opiekunami p. Katarzyną Sobolewską i p. Martą Wójciak wybrali się na warsztaty do BCKiH ”Wahadło” w Brześciu Kujawskim. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi na Kujawach, a następnie wykonały palmy wielkanocne z typowych materiałów wykorzystywanych dawniej, tj. bukszpanu, trzciny i bazi. Aby palmy prezentowały się pięknie uczniowie udekorowali je samodzielnie wykonanymi kwiatkami z bibuły.

Dzieci podczas wizyty w Wahadle poznały także elementy stroju kujawskiego, a dodatkową atrakcją była prezentacja pieśni ludowych wykonanych przez zespół folklorystyczny „Spod strzechy” przy akompaniamencie akordeonu. Zespół zaprezentował się tak wspaniale, że nie obyło się bez bisów. Na zakończenie pozostając w tematyce wielkanocnej uczniowie obejrzeli film o wielkanocnym zajączku.

Z całą pewnością wycieczkę można zaliczyć do udanych, a dzieci swoje własnoręcznie wykonane palmy wielkanocne będą mogli poświęcić w kościele podczas  najbliższej Niedzieli Palmowej.

Katarzyna Sobolewska

Skip to content