Sukces artystyczny uczennicy klasy 2c LO Aleksandry Babis w XIV Ogólnopolskim Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego

Z wielką radością informujemy o sukcesie artystycznym uczennicy kl. 2c LO Aleksandry Babis w XIV Ogólnopolskim Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego. Aleksandra  została laureatką, zajęła II miejsce w kategorii szkoła ponadpodstawowa. Natomiast prace wykonane podczas Konkursu przez uczniów z kl. 4b – Samuela Morawskiego i Oliwię Leśniewską, Julię Skibińską z kl. 5a, Adama Babis z kl. 2a LO i Kalinę Zawieruchę z kl. 2b LO oraz Tomasza Wojciechowskiego z kl. 2c LO zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej – Gratulujemy!

Konkurs miał na celu  propagowanie wśród dzieci i młodzieży rzeźby jako dziedziny sztuki, rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz  danie możliwości wymiany doświadczeń między uczestnikami konkursu. Kapituła Konkursowa wysoko oceniła poziom artystyczny prac oraz wielką kreatywność uczestników i niezwykły zmysł obserwacji, a także dbałość o detale. Opiekunem uczniów była pani Bożena Sobierajska.

Gratuluję Aleksandrze wspaniałego sukcesu oraz gratuluję wszystkim uczestnikom, którzy wzorowo reprezentowali naszą szkolę. Życzę kolejnych sukcesów artystycznych.

Bożena Sobierajska

 

Skip to content