Pho3nix Kids- Finał

Rusza kolejny konkurs sportowy dla szkół podstawowych pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki – Pho3nix Active School. Nasza szkoła znalazła się w gronie szkół otrzymujących kolejny sprzęt brandingowy do aktywnego wykorzystania podczas lekcji WF, jak również kolejnego sportowego wyzwania. Łączna pula nagród sięga ponad 1 000 000 złotych, a ambasadorką konkursu jest m. in. Aleksandra Mirosław – mistrzyni świata we wspinaczce sportowej.

Konkurs Pho3nix Active School będzie trwał od 30. kwietnia do 15. maja 2022 roku. W tym czasie zadaniem naszym będzie przygotowanie jak największej liczby różnorodnych inicjatyw sportowych (zawodów, biegów, turniejów, pokazów tanecznych), a następnie przesłanie relacje foto i video z tych wydarzeń, które oceni jury, a internauci w głosowaniu wybiorą najbardziej inspirującą szkołę. Nagrodą dla 100 najbardziej aktywnych szkół będzie udział w jednodniowych warsztatach z gwiazdami sportu. Podczas warsztatów dzieci będą mogły osobiście spotkać się z czołowymi sportowcami, sprawdzić swoje predyspozycje oraz poznać nowe dyscypliny w pełnej pozytywnej energii atmosferze.

Na warsztatach w zwycięskich szkołach i na obozach pojawi się też zespół naukowy Instytutu Sportu, którego zadaniem będzie sprawdzenie predyspozycji uczestników pod kątem konkretnych dyscyplin. Dodatkowo, 10 szkół otrzyma dofinansowanie do sprzętu sportowego o łącznej wartości aż 75 000 zł. Placówki najbardziej zaangażowane w realizację programu Pho3nix Active School zostaną zaproszone do wskazania uczniów, którzy dostaną pełne dofinansowanie do obozów Pho3nix Kids – ponad 600 miejsc! Suma wszystkich nagród to ponad 1 000 000 złotych.

Koordynator szkolny – Milena Kujawa

Skip to content