Paweł Łączkowski laureatem ogólnopolskiego konkursu InstaLogik

Paweł Łączkowski (kl. 7a) otrzymał tytuł Laureata III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 7 SP w trzyetapowym ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Informatycznym InstaLogik.

Organizatorem konkursu jest Placówka Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Konkurs przebiegał pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Celem konkursu była popularyzacja myślenia algorytmicznego i wprowadzenie uczniów w świat programowania w przyjaznym środowisku on-line.  Między etapami uczniowie mogli korzystać z materiałów szkoleniowych pozwalających zapoznać się ze środowiskiem programistycznym i przygotować się do kolejnych etapów konkursu. Finałowy etap odbył się 26 marca. W ciągu 1,5 godziny uczestnicy mieli do rozwiązania zadania matematyczno-logiczne i programistyczne w języku wizualnym Assembly.

Udział w konkursie wymagał od Pawła półrocznej nauki programowania. Uzyskany wynik jest efektem jego samodzielnej pracy.

Pawłowi gratuluję świetnego wyniku, jak również motywacji i samodzielności w nauce.

Jadwiga Piasecka

Skip to content