Uniwersytet Dzieci w Klasie – wykład online

W ubiegły piątek 29.04.2022r. uczniowie klasy 8b, w związku z udziałem w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Uniwersytet Dzieci w Klasie ,,Ja w internecie. Jak dbać o bezpieczeństwo w sieci?”, otrzymali zaproszenie na wykład online ,,Dlaczego ludzie prowadzą wojny?”. Wykład ten poprowadził dr Wojciech Lorenz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, specjalista do spraw bezpieczeństwa międzynarodowego.

W wirtualnym spotkaniu wzięli udział uczniowie z całej Polski wraz ze swoimi nauczycielami. W pierwszej części dr Wojciech Lorenz wytłumaczył uczniom czym jest wojna, dlaczego w ogóle ludzie prowadzą wojny, a także jak można im zapobiec odnosząc się również do obecnej sytuacji na Ukrainie. Po pierwszej części wykładu uczniowie na czacie mogli zadawać prowadzącemu własne pytania. Celem wykładu było wyposażenie młodzieży w merytoryczną wiedzę na temat otaczającej ich rzeczywistości.

Milena Kujawa – wychowawczyni kl. 8b SP

 

Skip to content