Maturzyści w Teatrze Współczesnym – “Gdybym cię nie poznał”

Są takie zbiegi okoliczności, które przypominają wyrafinowany plan.

W historyczny dla nas piątek 29 kwietnia 2022 r., po emocjonującym zakończeniu roku szkolnego, w kilkuosobowym składzie grupa tegorocznych maturzystów z kl. III C pod opieką z ks. Jacka Buty wyruszyła do słonecznej Warszawy. Na miejscu mieliśmy czas dla siebie, który każdy zdesperowany maturzysta bardzo docenia. Nasz wyjazd nie był jednak bezcelowy. Jako licealiści czasów pandemii mieliśmy możliwość pierwszy (jak i ostatni raz) wybrania się do teatru. Spektakl Gdybym cię nie poznał na podstawie sztuki Sergiego Belbela wystawiany w Teatrze Współczesnym był głównym powodem naszej wyprawy.

Obcowanie z tym widowiskiem stanowiło dla nas fascynujące doświadczenie, które wywołało prawdziwą burzę uczuć. Spektakl oprócz tego, że był opowieścią o nieoczywistej naturze miłości, to przede wszystkim skłaniał do refleksji. Przedstawienie pokazywało, jak wielką wagę mają podejmowane codzienne wybory – idealny temat dla tych szczególnie niezdecydowanych maturzystów. Można było zadać sobie pytanie o to, co tak naprawdę decyduje o naszym życiu – świadomy wybór, przypadek, a może przeznaczenie? I może po raz pierwszy pomyśleliśmy o tym, że wybory dokonane w liceum przyniosą konsekwencje za 5, 10 a nawet 30 lat. Oprócz wielu refleksji i pytań bez odpowiedzi pojawiło się wzruszenie i zachwyt. Po spektaklu weszliśmy do kawiarni. W miłej atmosferze podzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami. Nie miały one końca, towarzyszyły nam do samego Włocławka. Wyjazd podkręcił trybiki w naszych mózgach i zdecydowanie podniósł na duchu. Dzięki tej przygodzie choć na chwilę mogliśmy zapomnieć o towarzyszących troskach oraz stresie spowodowanym zbliżającą się maturą i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem.

Dominika Krysińska, Nikola Wysokińska

 

Skip to content