XXXIX plener malarski Włocławek w malarstwie i rysunku pt. „Ujście Zgłowiączki”

W niedzielny poranek 8. maja 2022roku rozpoczął się XXXIX plener malarski  Włocławek w malarstwie i rysunku pt. „Ujście Zgłowiączki”. Organizatorem pleneru było Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Celem pleneru było  rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży zabytkami miasta, rozwijanie ich wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych, wzbogacenie warsztatu rysunkowo-malarskiego, popularyzacja sztuki oraz rozwijanie doświadczeń i zainteresowań artystycznych, a także wyrobienie wśród młodego pokolenia potrzeby obcowania z zabytkami. Zadaniem uczestników pleneru było utrwalenie dowolną techniką plastyczną na papierze fragmentu pejzażu Włocławka w okolicy ujścia rzeki Zgłowiączki do Wisły. Tematem przedstawienia mógł być: most na Zgłowiączce, Pałac Biskupi, fragment bulwarów, widoczne wierze bazyliki katedralnej, zabudowania ulicy Piwnej, na której mieści się stary spichlerz oraz widoki z okolic ujścia Zgłowiączki we wszystkich kierunkach.

Naszą szkołę reprezentowali pod kierunkiem pani Bożeny Sobierajskiej uczniowie szkoły podstawowej (Lena Wolska, Maja Bychowska, Iga Chruściel, Marika Skrzypińska, Nicola Stawisińska, Julia Fechner, Zuzanna Jarmuszewicz, Nikola Pastuszak, Gabriela Trojanowska, Zuzanna Trojanowska, Oliwia Świątek, Andrzej Kwiatkowski, Apolonia Przybylska, Maria Wojciechowska–Lamsallak i Zuzanna Błaszczyńska) oraz liceum (Aleksandra Babis, Marta Bychowska,  Zofia Kwiatkowska,  Kalina Zawierucha i Jędrzej Pilip. Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród i otwarcie wystawy poplenerowej odbędzie się w dniu 4. czerwca (sobota), o godz. 11:00, w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 we Włocławku.

Drodzy uczestnicy pleneru – gratuluję Wam wspaniałego artystycznego zaangażowania i wzorowego reprezentowania szkoły podczas pleneru.  Powodzenia!

Bożena Sobierajska

 

Skip to content