Przyjaciel to ten, który jest!

Dnia 06.05.2022 r. przedszkolaki wraz z wychowawcami udały się do Teatru Impresaryjnego im. W. Gniazdowskiego, gdzie miały możliwość zetknięcia się ze spektaklem reżyserii Andrzeja Wieczorka pt. „Zaczarowany ołówek”opisującym przygody chłopca o imieniu Michaś, który uwielbia rysować, poznaje nowych ludzi i chętnie im pomaga. Posługuje się do tego zaczarowanym ołówkiem, który w pewnym momencie zostaje skradziony. Dzięki swojej odwadze, mądrości, inteligencji i wielkiemu sercu udaje się Michasiowi go odnaleźć.

Nowatorski spektakl w oprawie sugestywnych kostiumów, kolorowej, miłej muzyki i  niebywałych efektów świetlnych urzekł swoim przesłaniem wszystkich widzów. Utwierdził, że to nie żadne „gadżety” czy tzw. superbohaterowie mają wielką moc, a serce. I to otwarte serce z odrobiną  uśmiechu, wyobraźni i kreatywności dodaje sił w pokonywaniu wszelkim przeciwnościom losu i ma nas prowadzić przez życie.

Karolina Szortyka

Skip to content