Tydzień Biblijny w przedszkolu

W dniu 1 maja 2022 r., obchodziliśmy w Kościele Niedzielę Biblijną. Rozpoczęła ona XIV Tydzień Biblijny pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Celem tego wydarzenia było odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpoczęły VI Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury była Ewangelia według św. Łukasza. W naszym przedszkolu również włączyliśmy się do czytania. Wychowankowie mogli zobaczyć jak wygląda Pismo Święte dla dzieci i dorosłych. Dowiedzieli się, że Biblia to specjalna księga i do tego święta. Zawarte w niej treści to nie bajka, ale wydarzenia z życia samego Pana Jezusa. To słowa samego Boga kierowane do nas. Czytane przypowieści Jezusa okazały się dla większości przypomnieniem treści usłyszanych na katechezie lub w kościele. Każda grupa przedszkolna miała możliwość obejrzenia i wysłuchania, np.: przypowieści o Dobrym Pasterzu; fragmentu o uciszeniu burzy na jeziorze; rozmnożeniu chleba i połowie ryb. Był to bardzo dobry, duchowy czas. Zależy nam bardzo, aby już od najmłodszych lat przekazywać dzieciom to, co najlepsze, a jak wiemy, Słowo Boga jest najlepsze.

s. Rut Zawadzka

 

Skip to content