Dzień języków obcych w przedszkolu

“Świat jest jak książką. Ci, którzy nie podróżują, czytają jedynie pierwszą stronę”
św. Augustyn

Tradycją w naszym przedszkolu jest obchodzenie Dnia Języków Obcych. Tegoroczne wydarzenie różniło się od pozostałych, ponieważ zostało przygotowane przez całą grupę “Iskierek”. Już w marcu rozpoczęliśmy w grupie podróże po najciekawszych krajach. Odkrywaliśmy nie tylko język, ale szeroko rozumianą kulturę państw, szczególnie tych europejskich. Dzieci pracowały w grupach nad stworzeniem symboli Hiszpanii, Francji, Włoch, Grecji, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Wykorzystując różnorodne techniki plastyczne utrwalały wiedzę o tradycjach różnych Państw, rozwijały kreatywność oraz doskonaliły umiejętność współpracy.

11 maja 2022 roku mogliśmy już zaprosić wszystkie dzieci z przedszkola do podziwiania ekspozycji dotyczącej różnych krajów świata. Dzieci poznały między innymi komu zawdzięczamy uwielbianą przez wszystkich pizzę, w którym państwie narodził się futbol, kto nazwał pierwsze konstelacje… Aby sprawdzić, czego nasze przedszkolaki mogły jeszcze dowiedzieć się o świecie, zapraszamy wszystkich do zwiedzania ekspozycji w naszym przedszkolu, która będzie dostępna do 18 maja w korytarzu przedszkolnym. Zwieńczeniem wspólnej zabawy była nauka prostych słówek w języku angielskim, greckim, włoskim, francuskim i hiszpańskim oraz odśpiewanie popularnej na całym świecie piosenki “Panie Janie” w różnych językach. Bardzo dziękujemy pani Natalii Jaworskiej za przygotowanie grupy 4-latków do odśpiewania piosenki w języku angielskim oraz pani Karolinie Szortyce za przygotowanie wszystkich sześciolatków do odśpiewania piosenki w języku niemieckim i za piękny akompaniament pianina.

Organizacja tego dnia w przedszkolu jest dla mnie najprzyjemniejszym świętem nietypowym w całym roku kalendarzowym. Podróżowanie i poznawanie świata otwiera wiele dróg i możliwości. Pobudza ciekawość, skłania do refleksji, pozwala upiększać życie i siebie. Zaszczepienie w dzieciach jak najwcześniej pasji do podróżowania i do nauki języków obcych na pewno zaowocuje w przyszłości w wielu aspektach.

Życzę wszystkim wielu pięknych podróży oraz zachęcam do popularyzacji nauki języków obcych.

Ksenia Pałucka

Skip to content