„Długosz – Bezpieczne wakacje 2022”

W ubiegłym tygodniu odbyło się szkolenie w ramach akcji „Długosz – Bezpieczne wakacje 2022”. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Pani wicedyrektor Bożeny Sobierajskiej we współpracy z Panem Krzysztofem Łodygowskim – szkolnym koordynatorem ds. bezpieczeństwa.

Szkolenie w pierwszej części rozpoczęło się od wprowadzenia, którego dokonał Pan Krzysztof Łodygowski, przekazując zasady na temat różnych zagrożeń oraz innych sytuacji niebezpiecznych dla życia i mienia człowieka, o których należy pamiętać, aby im zapobiegać w czasie wakacji. W drugiej części zaproszony ratownik, w osobie instruktora ratownictwa wodnego – Pan Mikołaj Ryniecki, przeprowadził pokaz instruktażowy z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego zachowania na obszarach wodnych w okresie letnim, których nieprzestrzeganie może narazić na utratę życia i zdrowia. W aktywny udział w szkoleniu, z pełnym zaangażowaniem, włączyli się uczniowie z klasy 7 c SP, którzy wykazali się dużą dojrzałością i wrażliwością na problemy związane z udzielaniem pomocy w sytuacjach zagrożenia. Zainicjowane spotkanie posłużyło do nagrania filmu instruktażowego dla uczniów całej długoszańskiej społeczności w ramach akcji „Długosz – Bezpieczne wakacje 2022”.

Wielkie podziękowania za podjętą inicjatywę i realizację dla Pani wicedyrektor Bożeny Sobierajskiej, Pana Krzysztofa Łodygowskiego, Pana ratownika wodnego Mikołaja Rynieckiego z WOPR Włocławek, chłopaków z klasy 7 c SP oraz Pana Krzysztofa Jabłońskiego za profesjonalne podejście od  strony technicznej.

Należy pamiętać, że żaden zbiór zasad nie gwarantuje 100% skuteczności. Nic nie zastąpi rozsądku, odpowiedzialności i ostrożności!!!!!

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom na nadchodzące wakacje składamy najserdeczniejsze życzenia bezpiecznego wypoczynku, wspaniałej słonecznej pogody, wielu ciekawych przygód i miłych spotkań, chwil wartych wspomnień oraz niezapomnianych wrażeń.

Krzysztof Łodygowski

Skip to content