Projekt „Zakamarek – ekotriki na kąciki”

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie z klas 1a, 1c, 2b, 2c, 3a, 3b i 3c brali udział w ogólnopolskim projekcie z zakresu edukacji przyrodniczo-ekologicznej oraz aranżacji przestrzeni „Zakamarek – ekotriki na kąciki”. Celem projektu było wychowanie kreatywnego, świadomego swoich możliwości ucznia, posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą i podejmowania działań na jej rzecz, a także nawiązanie współpracy z placówkami działającymi na terenie Polski. Dzieci wraz ze swoimi wychowawcami wykonywały różne zadania, m.in.: dzwonek wiatrowy, barometr z szyszek, deszczomierz z plastikowej butelki, eksperyment z cytryną, wodą, temperaturą, pomagały ptakom w budowie gniazd, wykonywały instrumenty z odzysku, segregowały odpady itp. Na zakończenie każda klasa wykonała postać Zakamarka wykorzystując surowce wtórne.

Dzięki tym zadaniom uczniowie z klas 1-3 nie tylko poszerzyli swoją wiedzę z zakresu ekologii, ale także, wspaniale się bawili. Koordynatorem projektu była p. Katarzyna Sobolewska.

Katarzyna Sobolewska

Skip to content